Prokuratura rejonowa w Pabianicach zatrzymała 10 kolejnych osób w związku z wyłudzeniem ok. 8 mln zł z NFZ. Chodzi o sprawę, w której lekarz psychiatra (Dariusz J.) wystawiał ogromne ilości recept na drogie leki psychotropowe. Leki wykupywano w kilku lokalnych aptekach należących do Bożeny K. To farmaceutka odznaczona w ubiegłym roku przez Ministerstwo Zdrowia Odznaką Honorową Za zasługi dla Ochrony Zdrowia. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpiła Naczelna Rada Aptekarska. Wśród zatrzymanych są też kierownicy jej aptek.

Informacja zapowiadana przez Redaktora Łukasz Waligórski jako „kolejne trzęsienie ziemi na rynku aptecznym i cios wizerunkowo-ekonomiczny dla sieci aptek” uderza niestety przede wszystkim w środowisko farmaceutów.

Przestrzegamy przed generalizowaniem i wrzucaniem wszystkich sieci aptecznych do jednego worka. Zgodnie z najnowszymi danymi z IQVIA na rynku działa 2000 firm prowadzących >1 aptekę. Część z nich skupia zaledwie kilka aptek, niektóre kilkaset. Część należy do farmaceutów, inne do przedsiębiorców nie posiadających PWZF. Większość działa uczciwie na trudnym i konkurencyjnym rynku. Nieliczne dopuszczają się przestępstw.

Więcej informacji: Pabianice.tv

Pin It on Pinterest

Share This