Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET jest organizacją samorządu gospodarczego, powstałą w czerwcu 2011 roku, zrzeszającą największe polskie przedsiębiorstwa prowadzące apteki. 

Członkowie Związku prowadzą prawie 3 tys. aptek, w których zatrudnionych jest ponad 18 tys. pracowników, w tym 6 tys. magistrów farmacji oraz 10 tys. techników farmaceutycznych. Uważamy, że wiedza oraz doświadczenie Związku i jego Członków mogą stanowić wartość dodaną przy wypracowywaniu kierunków zmian w funkcjonowaniu polskiego rynku aptecznego. 

Każdego miesiąca tysiące farmaceutów, pracujących w naszych aptekach niesie pomoc i opiekę farmaceutyczną ponad milionom Polaków. W ciągu ponad dwudziestu lat budowy nowoczesnego rynku farmaceutycznego w Polsce sieci apteczne stały się ważnym jego elementem, dużym pracodawcą i dostawcą nowoczesnych usług farmaceutycznych dla milionów Polaków. 

Głównym celem ZPA PharmaNET jest konsolidacja środowiska aptek sieciowych i dbałość o rozwiązania prawne korzystne dla aptekarzy i pacjentów, zgodne z konstytucyjnym modelem społecznej gospodarki rynkowej.

Kodeks Etyki ZPA PharmaNET pobierz PDF

 

Pin It on Pinterest