„Kwadrans z farmacją” to nowy cykl wywiadów zapoczątkowany przez serwis mgr.farm. Pierwszym gościem Łukasza Waligórskiego był Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Rozmowa dotyczyła działań Rzecznika w zakresie ochrony przedsiębiorców przed niektórymi niesprawiedliwymi decyzjami urzędników inspekcji farmaceutycznej. Bardzo ważnym tematem było również odniesienie do objaśnienia Ministerstwa Zdrowia w sprawie przepisów tzw. „Apteki dla aptekarza”, w którym resort wyraźnie stwierdza że ww. przepisy nie dotyczą wydanych wcześniej zezwoleń na prowadzenie apteki, prawo nie może działać wstecz.

– W tej chwili zajmuję się tym, żeby ustawowo zapisane prawo było jasne dla przedsiębiorców i żeby objaśnienie Ministerstwa Zdrowia posłużyło urzędnikom, żeby podejmować decyzje zgodne z tym, jakie są zapisy prawa – mówi Adam Abramowicz.

Problem polega na tym, jak zauważa red. Łukasz Waligórski, że inspekcja farmaceutyczna nie respektuję zapisów tego objaśnienia i zupełnie inaczej interpretuje przepisy dotyczące zezwoleń.

– To że inspekcja farmaceutyczna nie stosuje się do objaśnienie, to jest wprost łamanie prawa. W Konstytucji Biznesu jest jasno powiedziane – objaśnienie chroni przedsiębiorców – dodaje Rzecznik MŚP.

Zapraszamy do obejrzenie całego wywiadu:

Pin It on Pinterest

Share This