Jak podaje portal Rynek Aptek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę spółki, która nie zgadzała się z decyzją inspekcji farmaceutycznej w zakresie reklamy apteki. Jest to kolejny absurdalny przykład zakazu reklamy apteki, który jest de facto całkowitym zakazem komunikacji z pacjentem.

W trakcie kontroli w 2018 roku urzędnicy stwierdzili naruszenie zakazu reklamy aptek. Miało ono polegać na umieszczeniu w izbie ekspedycyjnej plakatów.

Na jednym z nich widniał napis: “Zrealizujemy każdą receptę do 24h. Gwarancja 100% realizacji recepty” oraz “Bezpłatna infolinia 800 110 110”, “podziel się z nami swoją opinią na temat obsługi w aptece”.

Na drugim: “Pacjent jest zawsze w CENTRUM UWAGI, otaczamy go najlepszą opieką i służymy profesjonalnym doradztwem” oraz “Każdego dnia dbamy o pełną dostępność leków, najlepsze ceny i najwyższą”.

Kolejny informował, że apteka sporządza leki recepturowe. Zaś na szybach i drzwiach były naklejki, na których widniały napisy “Wykonujemy krople oczne”, “Leki recepturowe”, “Tu wypożyczysz inhalator”, “Hello! We speak English”, “Masz Pytanie zadzwoń!”

Więcej na: www.rynekaptek.pl/ oraz https://sip.lex.pl/

Pin It on Pinterest

Share This