Zapraszamy do rozmowy cyklu #insider_talk z mgr farm. Przemysławem Belcik Dyrektorem Regionalnym w Dziale Operacyjnym Dr.Max.

– Zawsze interesowały mnie nauki ścisłe takie jak chemia czy biologia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze kierunku studiów w kręgu mojego zainteresowania pozostały medycyna i farmacja. Ostatecznie zdecydowałem się na farmację z dwóch powodów. Pierwszy to fizyka, przedmiot obowiązkowy aby aplikować na medycynę, który był moją „piętą achillesową”. – mówi mgr farm. Przemysław Belcik.

– Drugi, to potencjalnie bardzo długa droga od zakończenia studiów na kierunku lekarskim do szeroko pojętego spełnienia zawodowego. Dodatkowo już w trakcie podejmowania decyzji zdawałem sobie sprawę, że po uzyskaniu dyplomu i tytułu magistra farmacji, nr prawa wykonywania zawodu, rozwój mojej kariery zawodowej nie musi ograniczać się jedynie do pracy i świadczenia pomocy Pacjentom w aptece, ale może być związany również z ekonomicznymi aspektami prowadzenia apteki, czyli kolejną nauką ścisłą w której byłem „dobry”, matematyką. – dodaje Belcik.

Więcej na: karierawfarmacji.pl

Pin It on Pinterest

Share This