Jak podaje oficjalny portal Miasta Poznań, w mieście tym ruszyła bezpłatna usługa opieki farmaceutycznej dla osób w wieku powyżej 75 lat, borykających się z problemem wielolekowości. Od 28 października można skorzystać z konsultacji ze specjalistą farmaceutą w tej tematyce. Projekt ma charakter pilotażowy.

Miasto wdrożyło nowe zadanie publiczne pn. „Punkt Opieki Farmaceutycznej dla mieszkańców Poznania 75+”. Ta nowa oferta jest wprowadzona pilotażowo i być może dołączy od nowego roku do pakietu VIVA SENIOR. Zakłada się, że ze specjalistycznej opieki farmaceutycznej, świadczonej w Punkcie, będzie mogło skorzystać w tym roku ok. 70 seniorów zamieszkujących Poznań. Ważnym kryterium skorzystania z oferty Punktu jest wiek. Zapraszamy Seniorów urodzonych w roku 1944 i wcześniej. Konsultacje dostępne są bezpłatnie.

Punkt Opieki Farmaceutycznej 75+ mieści się w budynku Urzędu Miasta Poznania zlokalizowanym przy ul. 3 Maja 46 w Poznaniu (oznaczony pokój na parterze). Aby umówić się na pierwszą wizytę w Punkcie należy zadzwonić do POZnan* Kontakt pod numer telefonu: 61 646 33 44.

Więcej na: poznan.pl

Pin It on Pinterest

Share This