Właściciel sieci aptek Gemini oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, podpisały list intencyjny dotyczący wspólnych działań. Ich przedmiotem ma być promowanie kompleksowej opieki nad pacjentem w systemie ochrony zdrowia oraz w ramach opieki farmaceutycznej. Promowanie kompleksowej opieki nad pacjentem w systemie ochrony zdrowia, realizacja projektów badawczo-rozwojowych, działania profilaktyczne i edukacyjne to najważniejsze cele współpracy, jaką podejmą naukowcy z UKSW w Warszawie oraz eksperci Gemini Polska.

– Cieszę się z powodu nawiązanego partnerstwa. Liczę, że nasza współpraca przyniesie wymierne rezultaty, które w dalszej perspektywie przełożą się na korzyści dla pacjentów i całego systemu służby zdrowia. – podsumował prof. Andrzej Fal, Dziekan Wydziału Medycznego Collegium Medicum. – Przyspieszenie prac nad rozwiązaniami, które pomogą m.in. we wdrożeniu opieki farmaceutycznej w Polsce jest bardzo potrzebne.

– Zakres naszych działań zdefiniowaliśmy dość szeroko. Zależy nam na tym, aby do problematyki podejść całościowo – mówi Artur Łakomiec, Prezes Zarządu Gemini Polska. – Z myślą o potrzebach pacjentów, od dłuższego czasu działamy na rzecz promowania opieki farmaceutycznej. Farmaceuci mają ogromny potencjał do tego, by stać się istotnym wsparciem dla przeciążonego systemu ochrony zdrowia. To kompetentni wykształceni specjaliści, posiadający merytoryczną wiedzę i – co najważniejsze – będący zawsze blisko pacjentów – dodaje.

Więcej na: mgr.farm

Pin It on Pinterest

Share This