12 listopada br. Tomasz Grodzki (KO) został wybrany na marszałka Senatu X kadencji izby wyższej polskiego parlamentu. Zagłosowało na niego 51 senatorów. Na jego kontrkandydata, Stanisława Karczewskiego (PiS) zagłosowało 48 senatorów, jedna Pani Senator (Lidia Staroń) wstrzymała się od głosu.

W polityce jest aktywny od 2006 roku, gdy po raz pierwszy został radnym szczecińskiej Rady Miejskiej z list PO. Potem mandaty radnego zdobywał też w 2010 i 2014 roku.

Tomasz Paweł Grodzki urodził się w 1958 roku w Szczecinie. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (1977) oraz Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (1983). Na tej samej uczelni uzyskiwał stopnie naukowe doktora w 1991, a doktora habilitowanego w 2003. W 2010 otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

W imieniu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi objęcia stanowiska marszałka Senatu. Życzymy wielu sukcesów w pełnieniu tej odpowiedzialnej i zaszczytnej funkcji. Jednocześnie wyrażamy gotowość wsparcia działań w dziele budowania kompromisu o którym Marszałek wspominał w swoim inauguracyjnym przemówieniu.

Więcej na: senat.gov.pl

Pin It on Pinterest

Share This