Sieci aptek w Kanadzie w porozumieniu z firmą En-Vision America pomagają niewidomym i niedowidzącym pacjentom w odczytaniu recept dzięki innowacyjne usłudze SripTalk. Kanada już po raz kolejny pokazuje jak łączyć siły w trosce o dobro pacjenta.

Jest to pierwszy tego typu projekt w Kanadzie oferujący pacjentom niezawodny dostęp do prostej, innowacyjnej technologii w celu poprawy niezależnego odczytywania recept.

Audio etykiety na receptę ScripTalk umożliwiają osobom niewidomym, słabowidzącym lub niedosłyszącym wydrukować ważne informacje na etykiecie recepty bezpłatnie za pomocą programu Freedom Pharmacy En-Vision America. Dzięki ScripTalk farmaceuci mogą kodować etykiety na receptę za pomocą technologii RFID lub identyfikacji radiowej. Pacjenci mogą następnie skorzystać z małego, ręcznego, bazowego czytnika recept o nazwie ScripTalk Station Reader, dostępnego bezpłatnie, aby usłyszeć ważne informacje na temat recepty i instrukcje czytane na głos (tj. Słyszalną etykietę). Pacjenci mogą również skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej En-Vision America, która jest kompatybilna z etykietami audio.

Więcej na: mir.org.pl

Pin It on Pinterest

Share This