Kanada dołączy do grona krajów, gdzie dozwolone będzie dostarczanie leków poprzez drony. Na północy Kanady na wyspie First Nation leki do mieszkańców będą od wiosny przyszłego roku doręczane drogą powietrzną. Drony będą dostarczać między innymi leki, jedzenie oraz pocztę do Moosonee, głównego miasta na wyspie.

Przygotowania do tej operacji trwały ponad rok. Paczki będą miały maksymalnie pięć kilogramów i dotrą w ciągu kilkunastu minut pokonując Moos River. – Kiedy ta rzeka zamarza nie można towarów dostarczać łodziami, drony załatwią sprawę – cieszy się rzecznik miasta Paul Chakasim.

Jest to kolejny kraj, gdzie leki dostarczają mieszkańcom drony. Pilotaż takiego rozwiązania ruszył niedawno w Portugalii (pisaliśmy o tym tutaj). Jego pomysłodawcą był Hugo Angelo, właściciel apteki z Lajeosa do Dao. Okazało się, że już od kilku miesięcy dostarczał starszym ludziom zamieszkałym w opustoszałej prowincji w dystrykcie Coimbra lekarstwa przy użyciu drona. Doceniło to Krajowe Stowarzyszenie Aptek (ANF), które na początku listopada przyznało mu nagrodę za ciekawe rozwiązania w dziedzinie farmacji.

Więcej na: polskatimes.pl

Pin It on Pinterest

Share This