We wtorek 6 września w Karpaczu rozpoczęło się XXXI Forum Ekonomiczne. W trakcie dorocznego sympozjum odbyło się ponad 300 wydarzeń – przede wszystkim debat z udziałem polityków, przedstawicieli biznesu oraz kultury i nauki. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Jednym z nich panel poświęcony opiece farmaceutycznej.

W wysoko wykwalifikowanej kadrze farmaceutów oraz w liczbie i dostępności aptek w Polsce tkwi ogromny potencjał – oceniła na Forum Ekonomicznym w Karpaczu Główny Inspektor Farmaceutyczny Ewa Krajewska. Uczestnicy panelu „Czy właściwie wykorzystujemy potencjał ponad 11 tys. polskich aptek? Opieka farmaceutyczna w Polsce i na świecie” byli zgodni, że potencjał aptek nie jest w pełni wykorzystany.

– Gdzie możemy ten potencjał znaleźć? Przede wszystkim w wysoko wykwalifikowanej kadrze, wśród farmaceutów, którzy skończyli bardzo trudne studia i są ekspertami w dziedzinie farmakoterapii, interakcji pomiędzy lekami, wszelkiego rodzaju problemów lekowych, z którymi pacjenci, szczególnie obciążeni wielolekowością, niestety się zderzają – podkreśliła główny inspektor farmaceutyczny.

Więcej na: mgr.farm

Pin It on Pinterest

Share This