Opieka farmaceutyczna to jedna z kluczowych gwarancji utrzymania dobrostanu pacjenta. Między innymi o tym mówił Marcin Piskorski, prezes zarządu ZPA PharmaNET, biorąc udział w debacie zorganizowanej przez Ogólnopolskie Programu Zwalczania Grypy, w ramach gali: „Bo pacjent jest najważniejszy – Gala ReFarmatorzy 2021/2022”. Nagrodzono na niej farmaceutów najbardziej zaangażowanych w szczepienia przeciw COVID-19, grypie oraz przeglądy lekowe.

Wśród dyskutujących znaleźli się także: Prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska-Tobis, Dr hab. n. med. Agnieszka Neumann-Podczaska, Dr hab. nauk med. Filip Szymański  oraz Wojciech Kałkusiński z redakcji  magazynu Głos Seniora.

Marcin Piskorski zwracał także uwagę na to że, pandemia była wymagającym sprawdzianem dla całego systemu ochrony zdrowia, a apteki zdały jeden z najtrudniejszych egzaminów. Nie ma  wątpliwości, że są one pierwszym i najbardziej dostępnym elementem systemu ochrony zdrowia dla wszystkich Polaków. Dziś mogą jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc pacjentom, a ich potencjał jest do wykorzystania.

Więcej na: opzg.pl

Pin It on Pinterest

Share This