Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, dziś (23 sierpnia br.) wchodzą w życie przepisy umożliwiające funkcjonariuszom policji i straży granicznej wspieranie inspektorów farmaceutycznych. Odmowa wpuszczenia kontrolera do placówki przestanie być skuteczną metodą ukrywania procederu.

Wprowadzane zmiany nie są jednak oceniane jednoznacznie, Maciej Konarowski, adwokat w kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, uważa, że zmianę dotyczącą udziału funkcjonariuszy policji i straży granicznej w kontrolach przeprowadzanych u przedsiębiorców należy wpisać w szerszy kontekst.

– Wzmacnianie inspekcji farmaceutycznej powinno dokonywać się poprzez rozwój kadr, szkolenia, dofinansowanie czy uchylenie zakazu reklamy aptek (którym obecnie w przeważającej mierze zajmują się inspektorzy), a nie poprzez zastraszanie przedsiębiorców i wprowadzanie państwa policyjnego, bo to nie sprzyja rozwojowi przedsiębiorczości – twierdzi mec. Konarowski.

Jako ZPA PharmaNET już od dłuższego czasu zachęcamy inspekcję farmaceutyczną by ujawnić dane podmiotów biorących udział w nielegalnym procederze. Niestety bez żadnej pozytywnej odpowiedzi.

Więcej na: serwisy.gazetaprawna.pl

Pin It on Pinterest

Share This