Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Związku Pracodawców Aptecznych oraz Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej w celu omówienia możliwości wykorzystania potencjału aptek w walce z pandemią COVID-19. Rozmawiano zwłaszcza o zaangażowaniu farmaceutów w proces szczepień.

Na spotkaniu z Prezydentem RP Andrzej Duda pracodawcy apteczni zapewnili o pełnej gotowości do szczepień przeciw COVID-19 w aptekach. Zawsze wspieraliśmy to rozwiązanie jak i inne usługi prozdrowotne, które są dostępne w aptekach na terenie Unii Europejskiej. Zwracaliśmy uwagę na konieczność poszerzenie katalogu takich usług. Wprowadzenie każdej z nich oznaczałoby niebagatelne odciążenie dla systemu opieki zdrowotnej, zwłaszcza w obliczu pandemii.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił konieczność podwyższenia prestiżu polskiego farmaceuty i pozytywnie odniósł się do propozycji poszerzania usług z zakresu ochrony zdrowia, jakie mogą być oferowane pacjentom przez farmaceutów w aptekach. Postulaty przedstawione przez organizacje będą przedmiotem analiz Rady ds. Ochrony Zdrowia.

Więcej na: www.prezydent.pl

Pin It on Pinterest

Share This