W serwisie mgr.farm czytamy o kolejnych podwyżkach składek na samorząd aptekarski na Śląsku w województwie lubuskim.

40 zł miesięcznie będą płacić od 1 marca członkowie Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Uchwałę w tej sprawie Okręgowa Rada Aptekarska podjęła w połowie lutego. Podwyżka dotyczy wyłącznie farmaceutów, którzy nie pełnią funkcji kierowniczych. Do tej pory płacili oni izbie 30 zł miesięcznie. Bez zmian pozostają składki kierowników aptek i hurtowni (70 zł) oraz kierowników aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej (40 zł).

– Rada przeanalizowała sytuację finansową Izby. Niestety w związku z inflacją wzrosły składki, które co miesiąc odprowadzane są do NIA. Na podstawie postanowień Zjazdu Krajowego ustalone są zasady naliczania i rewaloryzacji składek. Nie ma możliwości ich zmniejszenia ani umorzenia. Są to pieniądze liczone od każdego członka izby okręgowej i przeznaczone na działalność NIA. Rosną też koszty stałe tak, jak w każdej dziedzinie życia – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Podwyżki szykują się też w Śląskiej Izbie Aptekarskiej. Tutaj od 1 lipca wszyscy farmaceuci będą płacić 46 zł. To o 6 zł więcej niż do tej pory. – Od 2014 r. Śląska Izba Aptekarska robiła wszystko, aby utrzymać wysokość składki na niezmienionym poziomie. Jednakże z uwagi na zauważalny wzrost cen mediów, kosztów prowadzenia izby oraz inflację, podjęliśmy decyzję o podniesieniu wysokości składki – uzasadnia skarbnik Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej, Krzysztof Majka.

Więcej na: mgr.farm

Pin It on Pinterest

Share This