Dr. Max i Apteki Gemini znalazły się w pierwszej dziesiątce „Złotej Listy Polskiego Zdrowia”. Uroczyste uhonorowanie zwycięzców rankingu odbyło się 8 kwietnia w Krakowie podczas V Europejskiego Kongresu Samorządów, w obecności wicepremier Beaty Szydło i wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego.

„Złota Lista Polskiego Zdrowia” to pierwszy ranking najważniejszych marek występujących w polskim systemie ochrony zdrowia. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie jakości i wartości podmiotów dbających o zdrowie Polaków. Lista ta została przygotowana przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, spółkę IQVIA oraz firmę doradczą Acropolis, a we współpracę zaangażowana była również redakcja Forbes Polska. Wyniki rankingu oparte zostały o dane finansowe o wartości sprzedaży każdej z badanych marek i badanie opinii publicznej. W sumie przebadano blisko 150 marek.

Zwycięzcą pierwszej edycji listy okazał się Lux-Med. Dr. Max, jako pierwsza marka z rynku aptecznego zajął piąte miejsce, Apteki Gemini uplasowały się na pozycji siódmej.

– Nagroda jest uznaniem dla ciężkiej pracy naszego zespołu farmaceutów i menedżerów. W ciągu ośmiu lat z małej, lokalnej sieci aptek udało się nam zbudować rozpoznawalną i cenioną markę na poziomie ogólnopolskim. Nagroda cieszy tam bardziej, że jest dowodem uznania ze strony naszych pacjentów i klientów – powiedział po odebraniu nagrody Karol Piasecki, dyrektor zarządzający Dr.Max.

– Nagroda potwierdza słuszność naszej strategii. Jesteśmy siecią zbudowaną, rozwijaną i zarządzaną przez polskich farmaceutów. Pacjenci to doceniają – powiedział Adam Błażeczek, członek zarządu Aptek Gemini.

„Złota Lista Polskiego Zdrowia” w całości zostanie opublikowana w najbliższym wydaniu miesięcznika Forbes. Znalazły się na niej marki leków OTC, szpitale, uzdrowiska i apteki.

Pin It on Pinterest

Share This