Mianowanie Ewy Krajewskiej na stanowisko GIF budzi nadzieje na lepszą współpracę i dialog Głównego Inspektora Farmaceutycznego z interesariuszami systemu czytamy na portalu mZdrowie.pl

Nowa Inspektor jest magistrem farmacji, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Od marca 2020 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Była także członkiem Komitetu Sterującego Wspólnymi Zakupami w KE.

„Z dużymi nadziejami odnotowujemy fakt, że nowa szefowa GIF – w przeciwieństwie do poprzednika – nie była nigdy członkiem establishmentu aptekarskiego, lecz pełniła służbę urzędnika państwowego. Wierzę, że inspekcja pod nowym kierownictwem stanie ponad istniejącymi na rynku aptecznym podziałami, wiedząc że  szczególnie dziś, w dobie pandemii prawa pacjenta, dostęp do leków i porady farmaceutycznej to wartości najwyższe” – mówi Marcin Piskorski, prezes Związku Pracodawców Aptecznych Pharmanet.

Więcej na: www.mzdrowie.pl

Pin It on Pinterest

Share This