Przekazujemy w Wasze ręce pierwszy numer Moździerza – Biuletynu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET. Chcielibyśmy za jego pośrednictwem kruszyć stereotypy i ucierać poglądy na temat rynku aptecznego, farmacji, legislacji, ekonomii etc.

Postaramy się to robić w sposób zwięzły, aby Moździerz nie był zbyt ciężki, a jego lektura nie zabierała Państwu zbyt wiele czasu, lecz dawała Wam pełny obraz zmian, zachodzących w naszej branży. Tylko możliwość obejrzenia spraw z kilku perspektyw pozwala uzyskać pełny obraz sytuacji i wyciągnąć rzetelne wnioski. Chcielibyśmy, aby za pośrednictwem Moździerza mieli Państwo możliwość zapoznania się z punktem widzenia pracodawców
i przedsiębiorców działających na rynku aptecznym.

Jest to niezwykle ważne ze względu na naszą wspólną przyszłość.  Wszyscy pracujemy na rynku aptecznym, starając się zapewnić naszym pacjentom jak najwyższy poziom usług – zarówno tych materialnych – związanych z dostępnością do leków, poziomem cen, wyglądem aptek etc., jak i tych niematerialnych – związanych z jakością opieki i doradztwa farmaceutycznego.

Abyśmy mogli to robić, potrzebujemy stabilnego i przyjaznego otocznia, sprzyjającego rozwojowi, zarówno firm i aptek, jak i ich pracowników. Złe decyzje, podjęte pod wpływem złych przesłanek powodują opłakane skutki – kryzys rynku i kłopoty przedsiębiorstw, ograniczenie ilości i jakości miejsc pracy, brak możliwości awansu i rozwoju zawodowego, pogorszenie jakości usług dla pacjentów itd.

Dlatego zachęcamy Państwa do lektury Moździerza i wyrabiania sobie własnego zdania w oparciu o pełny obraz rynku. Nie warto utrwalać budowanych od lat stereotypów.

Moździerz nr 2/2017

Pin It on Pinterest

Share This