Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Na początku sierpnia br. do aplikacji mObywatel dodana została nowa funkcjonalność. Od teraz możliwe jest również zrealizowanie recepty elektronicznej.

W nowej zaktualizowanej aplikacji, użytkownicy mają dostęp do systemu eRecepta, który to pozwala na zakup leków na receptę, po okazaniu odpowiedniego cyfrowego dokumentu, wystawionego przez lekarza. Do poprawnego działania, eRecepta wymaga aktywnego Internetowego Konta Pacjenta. Po aktywowaniu wszystkich tych usług, wchodząc do apteki wystarczy podać swój numer PESEL i wskazać niezrealizowaną receptę z naszego konta, którą chcielibyśmy zrealizować. Można też po prostu uruchomić aplikację mObywatel, wyświetlić moduł eRecepta i pokazać farmaceucie wygenerowany przez nią kod QR.

eRecepta jest częścią Internetowego Konta Pacjenta (IKP – pacjent.gov.pl). Dzięki niej możesz pobrać, przeglądać, a przede wszystkim realizować recepty wystawione przez Twojego lekarza. Oprócz własnych zleceń na lekarstwa możesz również realizować recepty swoich dzieci oraz innych osób, od których otrzymasz pełnomocnictwo.

Po kliknięciu w receptę, aplikacja wyświetli jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach – czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji

Aplikację można pobrać tutaj.

Więcej na: spidersweb.pl

Pin It on Pinterest

Share This